TOKİ Kayabaşı 21. Bölge teslimleri bugün başlıyor

TOKİ Kayabaşı 21. Bölge projesinde toplam 453 konutun teslimleri 18 Ağustos 2014 yani bugün itibariyle başlıyor

TOKİ Kayabaşı 21. Bölge teslimleri bugün başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca İstanbul’da inşa edilen TOKİ Kayabaşı 21. Bölge projesi dahilinde 453 konutun teslim süreci bugün başlıyor.

TOKİ Kayabaşı 21. Bölge konut teslimleri için TOKİ tarafından yayınlanan açıklama şöyle;

1) Alıcılar ilk etapta, T.Halk Bankası A.Ş. Başakşehir Şubesine KDV bedellerini programa göre belirlenen günde yatıracak olup, ertesi gün konutlarını şantiyede müşavir firma Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik A.Ş’den teslim alacaklardır.

2) 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, daha önce T.Halk Bankası A.Ş Başakşehir Şubesine verilmiş olan talimatlar çerçevesinde KDV tahsil edilecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği alıcıya verilecektir.

Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce ilgili Banka şubesine başvuracaklardır.

Ayrıca, teslimden sonraki her bir altı aylık dönemin başında da, borç bakiyesine uygulanan artışlardan, ilk taksit ödemesiyle birlikte peşin olarak, artış tutarı üzerinden KDV tahsil edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont görülmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

3) Konut alıcıları kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanması sağlanacaktır.

4) Program çerçevesinde başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

5) Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası,

 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

 KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura

Firma Bilgisi: Toki