TOKİ Kayabaşı’na 448 yeni konut yapacak

TOKİ Kayabaşı’na 448 adet daha yeni konut yapma kararı aldı. TOKİ’nin yeni Kayabaşı konutları için tıklayın.

TOKİ Kayabaşı’na 448 yeni konut yapacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kayabaşı’na 448 adet yeni konut yapacak. Yeni TOKİ Kayabaşı Konutları için yüklenici firma ile sözleşme yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, sözleşmesi imzalanan ve inşaat çalışmalarına başlanan 448 konutluk projenin örnek bir proje olacağını belirtti. Projeyle dükkan alanları, camisi, meydanıyla mahalle kültürünün hayat bulacağını aktaran Turan, "Mahalle kültürü ve modern mimariyi bir araya getirecek projemiz sayesinde, kamusal mekanları, küçük esnafı, meydanı, caddesi ile yaşayan bir şehir oluşacak" diye konuştu.

TOKİ Konutları’na kimler başvurabilir?

TOKİ'nin alt ve orta gelir grubuna yönelik ürettiği konutlardan edinebilmek için öncelikle kuraya katılmak gerekiyor. Kuraya katılımda ise başvuru sahibinin İstanbul'da en az 2 yıl ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması, kendisine, eşine, velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulun olmaması, daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması, hane halkı net gelirinin 3 bin 700 liradan az olması ve 25 yaşını doldurmuş olması koşulları aranıyor.