TOKİ Kayaşehir 23. Bölge satış fiyatları

TOKİ Kayaşehir 23. Bölge satış fiyatları için tıklayın…

TOKİ Kayaşehir 23. Bölge satış fiyatları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) İstanbul'daki 2015 projeleri arasında yer alan TOKİ Kayaşehir 23. Bölge projesi kapsamında 23 Mart'ta satışa sunulan 400 adet konutun başvuru süreci devam ediyor. Peki TOKİ Kayaşehir 23. Bölge satış fiyatları ne kadar?

75.1 metrekare büyüklüğünde 2+1 olarak tasarlanan TOKİ Kayaşehir 23. Bölge satış fiyatları, 134 bin lira ila 158 bin lira arasında değişiyor. Konut bedelinin yüzde 12'sinin peşinat olarak verileceği projede 180 aya kadar vadelendirme yapılırken, aylık taksitler 657 liradan başlayacak.

TOKİ Kayaşehir 23. Bölge başvuru şartları ise şöyle;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.700-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.700-TL olması) gerekmektedir.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir."
 

Firma Bilgisi: Toki