TOKİ Kayseri Develi Evleri için başvurular sona eriyor

Kayseri'de inşa edilen TOKİ Kayseri Develi Evleri projesinde açık satışa sunulan 9 adet konut için başvuru dönemi 30 Eylül 2013 (bugün) itibariyle bitiyor.

TOKİ Kayseri Develi Evleri için başvurular sona eriyor

30.09.2013

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen TOKİ Kayseri Develi Evleri projesi kapsamında açık satışa sunulan konutlar için başvuru dönemi bugün sona eriyor. Ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile açık satışa sunulan konutların fiyatları ise 95 bin 143 TL'den başlıyor, 112 bin 377 TL'ye kadar çıkıyor.

3+1 olarak tasarlanan konutlar için 180 aya kadar vade imkanı verilirken, aylık taksitler 449 bin 29 TL'den açılış gösteriyor.

TOKİ tarafından yayımlanan projeye ait detaylar şöyle;

KAYSERİ-DEVELİ TOPLU KONUT PROJESİ SATIŞ DUYURUSU
Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Kayseri-Develi Toplu Konut Projesi kapsamında 9 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

· Kayseri-Develi Toplu Konut Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C.Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yürütülecek ve Temerküz Şube KayseriDeveli Şubesi olacaktır. Açık Satış yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 10 TEMMUZ – 30 EYLÜL 2013 tarihleri arasında anılan bankanın Şubeleri tarafından kabul edilecektir.

· Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.

· Konut seçimini yapan alıcılar, peşinat miktarını ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi, C-1 Tipleri için 180 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir.

· C-1 tipi için, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranına göre artırılacaktır. C-1 tipi konutlarda ilk dönemsel artış Ocak 2014 tarihinde olacaktır.

Firma Bilgisi: Toki