TOKİ Kayseri Melikgazi 2014 teslimleri 2 Mayıs’ta başlıyor

TOKİ Kayseri Melikgazi 2014 kapsamında 714 adet konutun teslimleri 2 Mayıs ile 26 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

TOKİ Kayseri Melikgazi 2014 teslimleri 2 Mayıs’ta başlıyor

28 Nisan 2014 / Emlakwebtv

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın inşa ettiği TOKİ Kayseri Melikgazi projesindeki 714 adet konutun teslimleri 2 Mayıs’ta start alıyor. Teslimler 26 Mayıs’a kadar devam edecek.

TOKİ Kayseri Melikgazi 2014 teslimlerine dair bilgiler ise aşağıda yer alıyor;

 Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Suyapı Müh. Ve Müş. A.Ş aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

 Konut teslim işlemleri çerçevesinde, alıcılara, T.Halk Bankası A.Ş. Kayseri Melikgazi Şubesi tarafından yazı gönderilerek teslim işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir.

 Konut teslimleri Mimar Sinan Mahallesi 714 Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

 Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.Halk Bankası A.Ş. Kayseri Melikgazi Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

 Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası,

 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

 KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı”

ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.

 

Firma Bilgisi: Toki