TOKİ Kayseri Melikgazi teslimleri 26 Mayıs’ta başlıyor

TOKİ Kayseri Melikgazi Mimar Sinan Mahallesi projesinde 76 adet konutun teslim süreci 26 Mayıs’ta başlıyor.

TOKİ Kayseri Melikgazi teslimleri 26 Mayıs’ta başlıyor

16 Mayıs 2014 / Emlakwebtv

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca inşa edilen TOKİ Kayseri Melikgazi Mimar Sinan Mahallesi projesi kapsamında 76 konutun teslim süreci 26 Mayıs 2014’te başlayacak, 30 Mayıs 2014’e kadar devam edecek. Projede teslimler Müşavir Firması tarafından Kayseri Melikgazi şantiyesinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Kayseri Melikgazi teslimleri için TOKİ tarafından yayınlanan bilgiler ise aşağıda yer alıyor;

“1) 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, konut alıcıları teslim tarihinde Türkiye Halk Bankası A.Ş. Kayseri Melikgazi Şubesine giderek satış bedeli üzerinden KDV ve sigorta ödemesi yapacaklardır.

Müşavir Firma tarafından şantiyede yapılacak teslim işlemi sırasında alıcılardan, KDV faturasını ibraz etmeleri istenecektir.

2) Ayrıca alıcılardan, ortak gider avans bedeli 1. taksiti olmak üzere 778,00 TL tahsil edilecektir; bu belgenin de ibrazı istenecektir.

3) Konut alıcıları kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

4) Konut Teslimleri projenin Müşavir Firması olan Su-Yapı Mühendislik Müşavirlik A.Ş. tarafından Kayseri Melikgazi Mimar Sinan Mah. Şantiyesinde gerçekleştirilecektir.

5) Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında, konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir;

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı)

 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin veya devir protokolünün hak sahibinde bulunan nüshası

 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi

 KDV tutarının yatırıldığına dair belge/fatura

 Ortak gider avansının yatırıldığına dair belge.

5) Konut alıcıları, Teslim işlemi sırasında “Konut Teslim Tutanağı” “Konut Tespit Föyü” imzalayacaklardır. Bu belgeler, 1 asıl nüsha Şantiyede, 1 asıl nüsha alıcıda ve 1 asıl nüsha Banka için olmak üzere 3 nüsha olarak düzenlenecektir.” 

Firma Bilgisi: Toki