Toki Kayseri Mimarsinan Emekli başvuruları bugün başlıyor

Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak olan 250 adet konutun yer alacağı Toki Kayseri Mimarsinan Emekli başvuruları bugün başlıyor

Toki Kayseri Mimarsinan Emekli başvuruları bugün başlıyor

Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak olan 250 adet konutun yer alacağı Toki Kayseri Mimarsinan Emekli başvuruları bugün başlıyor. Başvuru yapacak olan emeklilerde 500 TL başvuru bedeli alınacak. 

Toplam 250 adet konutun emekli vatandaşlar için inşa edileceği Toki Kayseri Mimarsinan Emekli Konutları'nda bugün başlayan başvurular 31 Mart 2016 tarihine kadar devam edecek. Projede başvuru işlemleri Ziraat Bankası'nın Kayseri yetkili şubeleri aracılığı ile yürütülecek. 

Kayseri Mimarsinan Toki Emekli Evleri için kura çekilişi ise 6 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra yüzde 12 peşinat için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. 

Kura çekilişi sonucunda hak sahibi olamayan emekli vatandaşların başvuru bedelleri ise 11 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alınabilecek. Hak sahibi olanlar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde Ziraat Bankası Beyazşehir Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Toki Kayseri Mimarsinan Emekli Konutları başvuru işlemleri

Başvuru sahipleri;
Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik kartı ile birlikte 14 - 31 Mart 2016 tarihleri arasında Ziraat Bankası yetkili şubelerine başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli alınacaktır. 

Kayseri Mimarsinan Toki Emekli Konutları kura çekilişi 

Proje kapsamındaki konutların kura çekilişi noter huzurunda, banka ve idare yetkilileri denetiminde 6 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır. Asil hak sahibi olamayanlar 11 MAyıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden başvuru bedellerini geri alabileceklerdir. 

Firma Bilgisi: Toki