Toki Kayseri Sarız'a 110 konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kayseri'nin Sarız ilçesine 110 konut inşa edecek

Toki Kayseri Sarız'a 110 konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ Kayseri'nin Sarız ilçesine 110 konut inşa edecek. Yerel mimaride inşa edilecek olan konutlar için ihale 27 Haziran'da yapıldı. 27 Haziran'da yapılan ihalede aynı zamanda ticaret merkezi inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. 

Sarız ilçesi Bahçeli Mahallesi'nde hayata geçirilecek olan konutlar zemin +3 kat yüksekliğinde, 2+1 ve 3+1 planında tasarlanıyor. Yapılacak olan konutların 78 adeti 2+1 tipinde, 32 adeti ise 3+1 tipinde inşa edilecek. 

Toki Kayseri Sarız'a 110 konut inşa edecek

Konutların tasarımında geleneksel konutlarda bulunan mimari cephe anlayışının yansıtılmasına mümkün olduğunca özen gösterildi. Bu kapsamda yerel mimaride bulunan, cephe elemanları, köşe süslemeleri ve taş kaplama gibi özelliklere yer verildi. 

110 konutluk Kayseri Sarız Toki evleri için ön talep toplama işlemleri tamamlandı. Projeden konut satın almak isteyenler T.C. Ziraat Bankası Toki hesabına ön ödeme yapmışlardı.

Dünden bugüne TOKİ 

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşları uygun ödemeler ve uygun fiyatlarla konut sahibi yaparak hayallerine kavuşturan TOKİ bugüne kadar 81 ilde, 3 bin 268 şantiyede 723 bin konut ve 8 bin 405 sosyal yaşam projesi hayata geçirdi. TOKİ'nin hayata geçirdiği konutların yüzde 43,03'ü dar ve orta gelir grubunu, yüzde 15,02'si gecekondu dönüşümünü, yüzde 20,85'i alt - yoksul gelir grubunu, yüzde 5,29'u afet konutu uygulaması kapsamında, yüzde 0,81'i ise Tarım Köy Uygulaması kapsamında vatandaşları konut sahibi yaptı. 

 

Firma Bilgisi: Toki