TOKİ Kırşehir Akpınar 2. Etap başvuruları 2 Mart’ta

TOKİ Kırşehir Akpınar projesi kapsamında satışa sunulacak 17 adet konutun başvuruları 2 Mart itibariyle başlıyor.

TOKİ Kırşehir Akpınar 2. Etap başvuruları 2 Mart’ta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kırşehir'de inşa edilen TOKİ Kırşehir Akpınar projesinde 17 adet konutun başvuru süreci 2 Mart 2015 itibariyle başlıyor. Ziraat Bankası'nın tüm şubelerine yapılabilecek başvurular, 31 Mart'a kadar devam edecek.

Daire fiyatlarının 62 bin TL ile 82 bin TL arasında değiştiği TOKİ Kırşehir Akpınar'da 180 aylık vadeler sunuluyor. Konutların aylık taksitleri ise 304 TL'den başlıyor.

TOKİ Kırşehir Akpınar Evleri'ne başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

"1. T.C. vatandaşı olması,

2.Kırşehir il nüfusuna kayıtlı olması veya Akpınar ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmektedir. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

B1 tipi Altgelir grubu 2+1 konutlar için;

 Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.-TL olması gerekmektedir.)

 Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

3.Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir."
 

Firma Bilgisi: Toki