TOKİ Kocaeli Arızlı başvuruları 4 Aralık’ta

TOKİ Kocaeli Arızlı projesinde 24 adet konutun satış süreci 4 Aralık 2014’te başlatılıyor. Konutların fiyatları 46 bin TL’den start alıyor.

TOKİ Kocaeli Arızlı başvuruları 4 Aralık’ta

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) alt gelir grubu için ürettiği projelerden biri olan TOKİ Kocaeli Arızlı'da 24 konutun başvuru dönemi 4 Aralık 2014 tarihinde başlıyor. 31 Aralık'a kadar sürecek başvurular, Ziraat Bankası'nın Kocaeli'ndeki tüm şubelerine yapılabilecek.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Kocaeli Arızlı satılık ev fiyatları 46 bin TL'den başlıyor, 61 bin TL'ye kadar yükseliyor. 180 aya kadar vadelendirme yapılan projede aylık taksitler de 228 TL ile 302 TL arasında değişiyor.

TOKİ Kocaeli Arızlı projesine başvuru şartları
TOKİ'nin yayınladığı başvuru şartlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz;

"Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Başvuru yapacak kişilerin;

• T.C. vatandaşı olması,

• Kocaeli il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve"Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3(üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması ) gerekmektedir.

• Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

• Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) gerekmektedir.

• Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması ) gerekmektedir.

• Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır."

Firma Bilgisi: Toki