TOKİ Kocaeli Çayırova 2015 Evleri 15 Haziran’da satışta!

TOKİ Kocaeli Çayırova 2015 projesindeki 157 adet konutun başvuru dönemi 15 Haziran’da başlayacak. Evlerin fiyatları 118 bin lira ila 141 bin lira olarak belirlendi.

TOKİ Kocaeli Çayırova 2015 Evleri 15 Haziran’da satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli’de inşa edilen TOKİ Kocaeli Çayırova Alt Gelir Grubu projesinde toplam 157 konut 15 Haziran 2015’te satışa çıkarılacak. Halk Bankası’nın yetkili şubelerine yapılacak TOKİ Kocaeli Çayırova 2015 başvuruları 30 Haziran’a kadar devam edecek.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Kocaeli Çayırova 2015 Evleri için fiyatlar da belli oldu. 118 bin lira ila 141 bin liradan satılacak evler için 240 aya kadar vadelendirme yapılacak. Aylık taksitler ise 394 liradan başlatılacak.

TOKİ Kocaeli Çayırova 2015 başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

Konut alıcısının

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Kocaeli İl sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) gerekmektedir.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-TL olması) gerekmektedir.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.” 

Firma Bilgisi: Toki