TOKİ Kocaeli İzmit Arızlı kura çekilişi 7 Ocak’ta

TOKİ Kocaeli İzmit Arızlı projesinde 24 adet konut için kura çekilişi 7 Ocak’ta yapılacak.

TOKİ Kocaeli İzmit Arızlı kura çekilişi 7 Ocak’ta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli'nde hayata geçirilen TOKİ Kocaeli İzmit Arızlı projesi kapsamında satışa sunulan 24 adet konutun başvuru süreci 31 Aralık 2014'te yani bugün sona eriyor. TOKİ Kocaeli İzmit Arızlı Evleri için kura çekiliş tarihi ise belli oldu. Buna göre çekiliş 7 Ocak 2015 tarihinde yapılacak.

TOKİ Kocaeli İzmit Arızlı Evleri için yapılacak kura çekilişine dair TOKİ tarafından yayınlanan bilgiler ise aşağıda yer alıyor;

"1. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

2. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

3. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

4. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 12 Ocak 2015 tarihinden itibaren T.C Ziraat Bankası A.Ş.'nin başvuru bedelini yatırdıkları şubelerinden geri alabilecektir.

"Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası" noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 07 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir.

1. Sırada Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri konutları,

2. En az %40 Engelli Vatandaşların konut Alma hakkı ve konut belirleme kurası, 

3. Diğer başvuru sahiplerinin Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurası,

Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurasında;

• Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.
• En az konut sayısı kadar yedek alıcı belirlenecektir.
• Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir."

Firma Bilgisi: Toki