TOKİ Kocaeli Kandıra emekli evleri 14 Mart’ta satışta

TOKİ Kocaeli Kandıra emekli evleri, 14 Mart 2016’da satışa çıkacak. Nasıl başvuracaksınız?

TOKİ Kocaeli Kandıra emekli evleri 14 Mart’ta satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Kocaeli Kandıra emekli evlerinde 272 konutun başvuru süreci 14 Mart’ta başlayacak. 31 Mart’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın Kocaeli’ndeki şubelerine yapılacak. Evler için yüzde 12 veya 20’lik peşinat ödemesi ve 240 aya varan vadelendirme yapılacak.

TOKİ Kocaeli Kandıra başvuru şartları  

Kişinin:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.