Toki Kocaeli Kandıra Emekli Evleri kura çekilişi

Emekli grubu konut projesi kapsamındaki Toki Kocaeli Kandıra Emekli Evleri kura çekilişi yarın gerçekleşecek

Toki Kocaeli Kandıra Emekli Evleri kura çekilişi

Emekli grubu konut projesi kapsamındaki Toki Kocaeli Kandıra Emekli Evleri kura çekilişi yarın gerçekleşecek. 2+1 tipinde 272 adet konut için kura çekilişi yarın saat 10:00'da Prof. Dr. Turan Güneş Kültür Merkezi'nde Kandıra Noterliği gözetiminde yapılacaktır. 

Toki Kocaeli Kandıra Emekli Konutları hak sahibi olanlara başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek ve peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında alınacaktır. 

Hak sahibi belirleme kurası ve Kocaeli Kandıra Toki Emekli Evleri kura sonuçlarına göre hak sahibi olamayanlar 15 Nisan 2016 tarihinden itibaren başvuru bedellerini Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. Hak sahibi olanlar ise idarenin ilan edeceği tarihlerde Halk Bankası Kandıra Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. Kocaeli Kandıra Toki Emekli Konutlarında hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Sözleşme imzalama aşamasında; 

* Kocaeli il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

* Başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir gayrimenkulünün olmadığını kanıtlayacak belge, 

* Hane halkı gelirinin en fazla 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan belge, 

* Başvuru sahibi emekliyse SGK'dan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi. 

Firma Bilgisi: Toki