TOKİ Konya Beyşehir başvuruları 28 Ağustos’ta sona eriyor

TOKİ Konya Beyşehir’de hayata geçirilen projelere başvuru tarihi 28 Ağustos’a kadar uzatıldı.

TOKİ Konya Beyşehir başvuruları 28 Ağustos’ta sona eriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Konya Beyşehir’de hayata geçirdiği projelere başvuru tarihi 28 Ağustos 2015’te sona erecek.

TOKİ Konya Beyşehir projeleri, merkezde, Huğlu ve Üzümlü mahallelerinde inşa edilecek. Bu kapsamda Üzümlü Mahallesi’nde 67 konut, Küçükavşar’da 251 konut ve Huğlu’da 88 konutluk projeler üretiliyor.

Konu ile ilgili olarak Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun açıklamada bulundu. Özaltun  söz konusu projelerde, 3+1 konutlarda üzerinde konut olmama şartının kaldırılması ve C1 tipi konutlarda vadenin 180 aya çıkartılması ve C1 tipi 3+1 konutlarda taksitlerin teslimden sonra başlamasını talep ettiklerini söyledi.

Başkan Özaltun sözlerine şöyle devam etti, “Küçükavşar Mahallesi Projesi kapsamında, G1 tipi 3+1 ve 2+1 konutlar için, vadenin 120 aydan 180 aya çıkartılması, ‘….kendim, eşim ve velayetim altındaki çocukların üzerinde T.C. sınırları dahilinde tapuya kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmadığını, daha önce kendim, eşim ve velayetim altındaki çocuklarım tarafından Toplu Konut İdaresince satılmış bir konutu satın almış olmadığımı beyan ederim’ şartının kaldırılması, G tipi 3+1 ve 2+1 konutlar için 2. alternatif olarak yüzde 30 peşin 180 ay vade seçeneği getirilmesi ve bu seçeneği seçen konut alıcılarının taksitlerinin teslimden sonra başlatılması, Huğlu Mahallesi ve Üzümlü Mahallesi Projeleri kapsamında, 3+1 konutlar için,Vadenin 120 aydan 180 aya çıkartılması, “…… kendim, eşim ve velayetim altındaki çocuklarım üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuya kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmadığını, daha önce kendim, eşim ve velayetim altındaki çocuklarım tarafından Toplu Konut İdaresince satılmış bir konutu satın almış olmadığımı beyan ederim” şartının kaldırılması, 3+1 tipi konutlar için, 2. alternatif olarak yüzde 30 peşin 180 ay vade seçeneği getirilmesi ve bu seçeneği seçen konut alıcılarının taksitlerinin teslimden sonra başlatılması talebiniz İdaremizce uygun bulunmuştur” denildiğini kaydetti.

251 konut yapılacak Küçükavşar Mahallesi’nde 2+1 tipi B1 konutlarından aylık 456 lira taksitle, 3+1 G blok tipinde ise peşinat tutarına göre 483 ila 733 lira arasında değişen aylık ödemelerle konut sahibi olunabilecek. Yine 67 konut yapılacak Üzümlü’de 2+1 tipi B1 konutları için aylık 526 lira, 3+1’lik Y1 konutları için ise peşinat tutarlarına göre 690 ila 838 lira arasında değişen aylık taksitlerle ev sahibi olunacak.