Toki Konya Emirgazi başvuruları 1 Şubat'ta başlıyor

Toplu Konut İdaresi'nin Konya Emirgazi'de satışa sunacağı 1 adet konut için başvurular 1 Şubat'ta başlıyor

Toki Konya Emirgazi başvuruları 1 Şubat'ta başlıyor

Toplu Konut İdaresi'nin Konya Emirgazi'de satışa sunacağı 1 adet konut için başvurular 1 Şubat'ta başlıyor. Kurasız başvuru önceliğine göre satışa sunulacak olan Toki Konya Emirgazi projesinde satış işlemleri Ziraat Bankası aracılığı ile yürütülecek. 

3+1 brüt alanı 106,79 metrekare olan 1 adet konutun satılacağı Toki Konya Emirgazi'de konut fiyatı 132 bin 284 TL olarak belirlendi. Toki Konya Emirgazi Konutları'nda yüzde 10 peşinat ile 120 ay, yüzde 15 peşinat ile 156 ay, yüzde 20 peşinat ile 180 ay vade ile konut sahibi olunacak. 

Konut seçimini yapan alıcı ilgili banka şubelerine peşinatını ödedikten sonra Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacak. Konut alıcısı, sözleşme kurulduğu tarihten itibaren 14 gün içerisinde gerekçe göstermeden ve cezai şart ödemeden cayma hakkına sahip olacak. 

Konut alıcılarının T.C. vatandaşı olması ve bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına bir adet başvuru yapılabilecektir. Konutta anahtar teslimi sözleşme tarihi ile eş zamanlı olarak yapılacaktır. 

Konya Emirgazi Toki satış işlemleri Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacaktır. Toki Konya Emirgazi başvuruları 1 Şubat 2016 ile 31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak.