TOKİ Konya Halkapınar 2. Etap başvuruları 30 Haziran'da sona erecek

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Konya Halkapınar 2.Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 2 adet konut için başvurular 30 Haziran'da sona erecek

TOKİ Konya Halkapınar 2. Etap başvuruları 30 Haziran'da sona erecek

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Konya Halkapınar 2.Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 2 adet konut için başvurular 30 Haziran'da sona erecek. Konya Halkapınar 2.Etap Belediye Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülecek ve Temerküz Şube Ereğli Şubesi olacaktır. 

Açık satış yöntemi ile satışı yapılacak olan TOKİ Konya Halkapınar 2. Etap projesinde başvurular 30 Haziran 2016 tarihine kadar ilgili bankanın Ereğli Şubesi tarafından kabul edilecek. Projede konutların satış fiyatı 75 bin 124 TL olarak belirlendi. Konut seçimi yapan alıcılar 2+1 tipinde konutlar için yüzde 12 peşinat 180 ay vade çerçevesinde peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak sözleşme imzalayacaklardır. 

Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi birgerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

TOKİ Konya Halkapınar 2. Etap Belediye Projesi konut alıcılarının; 

* T.C. vatandaşı olması, 

* Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dullarda yaş şartı aranmayacaktır.), 

* Aylık hane gelirinin, en fazla net 3 bin 200 TL olması, 

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, 

* Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler, 

* Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa, SGK'dan çalışmadığına daire belgeleri ibraz edecektir. 

 

 

Firma Bilgisi: Toki