TOKİ Konya Hüyük başvuruları 2 Ekim’de başlayacak

TOKİ Konya Hüyük projesinde satışa çıkarılacak 46 adet konutun başvuru süreci 2 Ekim 2015 tarihinde başlayacak. Evler 76 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Konya Hüyük başvuruları 2 Ekim’de başlayacak

TOKİ Konya Hüyük Belediye projesinde 46 adet konutun başvuru dönemi 2 Ekim 2015 tarihinde başlayacak. 31 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Hüyük Şubesi’ne yapılacak.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Konya Hüyük TOKİ Evleri, 76 bin ile 134 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Konut bedelinin yüzde 12 ve 15’lik kısmının peşinat olarak verileceği projede 120 ve 180 aylık vadelerle konut sahibi olmak mümkün olacak. Projede aylık taksitler ise 376 liradan başlayacak.

TOKİ Konya Hüyük başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor:

Alıcının

a) T.C. vatandaşı olması,

b) Konya il nüfusuna kayıtlı olması veya Hüyük ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmekte. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

c) E1 tipi (2+1) konutlar için Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.-TL olması gerekmektedir.)

 Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecekler.

d) Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

e) Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.

f) Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacak.