TOKİ Konya Meram 1. Etap başvuruları 10 Ekim’de başlıyor

TOKİ Konya Meram 1. Etap projesi kapsamında satışa sunulan 1 adet konut için başvuru dönemi 10 Ekim 2013’te başlıyor.

TOKİ Konya Meram 1. Etap başvuruları 10 Ekim’de başlıyor

09.10.2013

TOKİ Konya Meram 1. Etap Toplu Konut Uygulaması’nda 1 adet konut ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunuluyor. Başvuru döneminin 10 Ekim 2013 ile 31 Aralık 2013 tarihlerini kapsadığı TOKİ Konya Meram Konutları kapsamında açık satışa sunulan dairenin fiyatı ise 153.109 TL olarak belirlendi.

Yüzde 10 peşinat ödemesi yapılacak konut için aylık taksitler 596.29 TL’den başlıyor, 765.54 TL’ye kadar çıkıyor.

TOKİ Konya Meram 1. Etap satış duyurusu aşağıda yer alıyor;

 KONYA MERAM 1.ETAP TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Konya Meram 1. Etap Toplu Konut Uygulaması kapsamında 1 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

 Konya Meram 1. Etap Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş’ nin tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecektir. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 10 Ekim – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında ilgili bankanın tüm şubeleri tarafından kabul edilecektir.

 Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.

 Konut seçimini yapan alıcılar, tercih ettikleri konutun satış bedelinin %10 oranındaki peşinat miktarını ve 10.000,-TL peşinat tutarını 10 Ekim – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında, projeye göre, banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre %10 peşinat oranı için 180 ay ve 10.000,-TL peşinat için 240 ay vadeli taksitler halinde ödenecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, dikkate alınarak İdarece belirlenecek oranda artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2014 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

 “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.

 Açık satışa başvuracak olan konut alıcıları için “konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması ve alıcıların Sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve yükümlülükleri, ancak anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra üçüncü kişilere devir ve temlik edebilmeleri” şartları kaldırılmıştır.

 Konutlar hemen teslimli olarak satışa sunulduğu için Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama aşamasında KDV Kanunu uyarınca, KDV bedeli (%1) alıcılar tarafından ödenecektir.

 Satış işlemleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla yapılacaktır.

 Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

Firma Bilgisi: Toki