TOKİ Konya Meram Konutları

TOKİ tarafından Konya'nın Meram ilçesinde inşa edilecek olan 804 konutluk projenin ihalesi yapıldı

TOKİ Konya Meram Konutları

T:C Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Konya'nın Meram ilçesine inşa edilecek projede 804 adet konut, bir ticaret merkezi ve cami ile altyapı ve çevre düzenlemelerini öngören ihale yapıldı. 124 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde inşa edilecek projede 529 adet 2+1 ve 275 adet de 3+1 konut yer alacak.

Toki'den Konya'ya 804 konutlu yatırım
Eğimli bir topoğrafyaya sahip arsa üzerine projelendirilen TOKİ Konya Meram konutları, eğime paralel biçimde doğal kotlar şeklinde inşa edilecek. Alt Mahalle Kümelerinin oluşturulması ve bu alk kümelerde komşuluk ilişkilerinin güçlendirilmesinin hedeflendiği projede, her biryeni kendi bulunduğu alt grupla iletişimini kolaylaştıracak bir sistem oluşturulacak. Her küme içinde oluşturulacak olan düşük ölçekli sosyal donatılar da bu ilişkilerin güçlendirilmesine hizmet edecek, odak noktasında da çarşı/ofis bloğu ve cami tarafından çevrelenen semt meydanı oluşturulacak.

TOKİ Konya Meram Konutları

Konut birimleri için doğal havalandırma ve güneş ışığından azami fayda sağlamaya yönelik daireler içeren TOKİ Konya Meram projesinde birimlerin en az 2 cepheye sahip olması hedefleniyor. Bu birimlerde de kullanıcılar az katlı blok kurgusu içinde doğal bir yaşam sorabilecek. 

Diğer taraftan TOKİ'nin emekliler için tasarladığı TOKİ Konya Meram projesinde de başvurular 30 Aralık'ta sona erdi. Bu projede kuralar 2 Şubat'ta çekilecek. 2+1 dairelerden oluşacak TOKİ Konya Meram Emekli Evleri ise 87 bin TL'den satışa usunlacak ve aylık taksitkler ise 292 liradan başlayacak. Projede Yüzde 12-20 düzeyide peşinat ödenecek

Firma Bilgisi: Toki
Proje Bilgisi: konya meram