TOKİ Konya Selçuklu Yazır kura çekilişi 16 Ocak’ta

TOKİ Konya Selçuklu Yazır projesinde 19 adet konut için kura çekilişi 16 Ocak’ta yapılacak.

TOKİ Konya Selçuklu Yazır kura çekilişi 16 Ocak’ta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Konya'da hayata geçirilen TOKİ Konya Selçuklu Yazır projesi kapsamında satışa sunulan 19 adet konutun başvuru süreci 5 Ocak 2015 tarihinde başlayacak. Ziraat Bankası Selçuklu Şubesi'ne yapılacak başvurular, 9 Ocak 2015 tarihine kadar sürecek. Konutların hak sahiplerini belirleyecek kura çekilişi ise 16 Ocak 2015'te gerçekleştirilecek.

TOKİ Konya Selçuklu Yazır Evleri için TOKİ tarafından yayınlanan başvuru şartları ise şöyle;

"*T.C. vatandaşı olması,

*Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması ve kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması,

*B1 tipi (2+1) Alt gelir tipi konutlarda ayrıca;

*Konya il sınırları içerisinde en az 1 (bir) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

*25 yaş ve üzerinde olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

*Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ₺2.600 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ₺2.600 olması gerekmektedir.)

*Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir."

Firma Bilgisi: Toki