TOKİ Kütahya Pazarlar başvuruları başladı

TOKİ Kütahya Pazarlar projesindeki 79 adet konutun başvuru dönemi 3 Kasım 2014(bugün) itibariyle başladı.

TOKİ Kütahya Pazarlar başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kütahya’da hayata geçirilen TOKİ Kütahya Pazarlar konut projesinde 79 adet konutun başvuru dönemi bugün başladı. 31 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın ilgili tüm şubelerine yapılabilecek.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Kütahya Pazarlar Evleri’nin fiyatları ise 73 bin 042 TL ila 90 bin 423 TL olarak belirlendi. 6 bin TL’lik peşinat ödemesi yapılacak konutlar için 180 aya kadar vadelendirme yapılırken, aylık taksitler 372 TL’den başlayacak.

TOKİ Kütahya Pazarlar Evleri’ne başvurabilmek için gerekli şartlar ise şöyle;

- T.C. vatandaşı olması,

-Kütahya – Pazarlar ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu ilçe nüfusuna kayıtlı olması ve söz konusu koşulları belgelerle kanıtlaması gerekmektedir (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Pazarlar ilçe sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge).

-Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨2.600 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨2.600 olması gerekmektedir.)

- Hane halkı gelirinin en fazla net ¨2.600 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

- Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

- Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

Firma Bilgisi: Toki