TOKİ Kütahya Pazarlar başvuruları için geri sayım başladı

TOKİ Kütahya Pazarlar projesinde toplam 79 konutun başvuru süreci 3 Kasım 2014’te start alıyor.

TOKİ Kütahya Pazarlar başvuruları için geri sayım başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kütahya’da hayata geçirilen TOKİ Kütahya Pazarlar Toplu Konut Projesi kapsamında toplam 79 adet konutun başvuruları 3 Kasım 2014’te başlıyor, 31 Aralık 2014’te sona eriyor. Söz konusu konutlar için başvurular, Ziraat Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek.

75.11 metrekare büyüklüğünde 2+1 olarak tasarlanan TOKİ Kütahya Pazarlar Evleri için belirlenen fiyatlar ise 73 bin 042 TL ile 90 bin 423 TL. 6 bin TL’lik peşinat ödemesi yapılacak projede 180 aya kadar vadelendirme yapılırken, aylık taksitler 372 TL’den başlayacak, 469 TL’ye kadar yükselecek.

TOKİ Kütahya Pazarlar Evleri’ne başvuru şartları ise şöyle;

Konut Alıcısının;

1- T.C. vatandaşı olması,

2- Kütahya – Pazarlar ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu ilçe nüfusuna kayıtlı olması ve söz konusu koşulları belgelerle kanıtlaması gerekmektedir (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt  sistemine göre alınacak olan Pazarlar ilçe sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge).

3- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨2.600 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨2.600 olması gerekmektedir.)

a. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨2.600 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

b. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

c. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

5- Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6- Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

7- Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacaktır.

Firma Bilgisi: Toki