TOKİ Kütahya Şaphane 2. Etap başvuruları sürüyor

TOKİ Kütahya Şaphane 2. Etap projesindeki 150 adet konutun 1 Haziran 2015’te başlayan başvuru süreci devam ediyor. Detaylar haberimizde yer alıyor.

TOKİ Kütahya Şaphane 2. Etap başvuruları sürüyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Kütahya Şaphane 2. Etap projesindeki 150 konut 1 Haziran 2015 tarihinde satışa çıkarılmıştı. Ziraat Bankası’nın Kütahya Şaphane Şubesi’ne yapılan başvurular, 30 Haziran’a kadar devam edecek.

2+1 olarak tasarlanan Kütahya Şaphane TOKİ Evleri için konut bedelinin yüzde 12’si peşinat olarak verilecek. 240 aya varan vadelerin yapılacağı projede aylık taksitler ise 284 liradan başlayacak.

TOKİ Kütahya Şaphane 2. Etap projesindeki 150 adet konuta başvuru yapacaklar için bazı şartlarda TOKİ tarafından kaldırıldı. Buna göre, konut satın almak için başvuruda bulunan şahısların tapuda kayıtlı bağımsız bir evin olmaması (buna eşi ve velayetindeki çocuklarda dahil), daha önceki zamanlarda Toplu Konut İdaresin’den bir gayrimenkul almamış olması, ve yine daha önce TOKİ’den kredi kullanmamış olmaları gerekmeyecek. Ayrıca alt gelir tipi konutların devir işlemlerinde, konutlar için ödenecek borçlar bitene kadar devir edememe ve kiraya verememe şartları da kaldırılmış bulunuyor. 

Teslimler ne zaman olacak?

Projenin kura çekilişi sonunda belirlenecek hak sahiplerini ilgilendiren bir konu da, teslimlerin ne zaman yapılacağı. TOKİ Kütahya Şaphane Konutları’nın teslimleri, sözleşme tarihinden başlayarak 36 aylık bir süreyi kapsıyor. Konutların anahtar teslimi ise TOKİ tarafından belirlenecek program kapsamında yapılacak. 

Firma Bilgisi: Toki