TOKİ Kütahya Şaphane Konutları’na başvurular başladı

TOKİ Kütahya Şaphane Konutları projesindeki 150 konutun başvuru süreci 1 Haziran 2015 (bugün) itibariyle başladı. Başvuru şartlarını ve ev fiyatlarını öğrenmek için tıklayın.

TOKİ Kütahya Şaphane Konutları’na başvurular başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kütahya’da hayata geçirilen TOKİ Kütahya Şaphane Konutları projesindeki 150 adet konutun başvuru dönemi 1 Haziran 2015 itibariyle başladı. 30 Haziran’a kadar devam edecek TOKİ Kütahya Şaphane 2. etap Konutları başvuruları, Ziraat Bankası’nın Kütahya Şaphane şubesine yapılabilecek.

Ev fiyatlarının 77 bin lira ila 109 bin lira arasında değiştiği TOKİ Kütahya Şaphane Konutları projesinde 240 aya kadar vadelendirme yapılacak. Konutların aylık taksitleri ise 284 liradan başlayacak.

Projeye konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartı kaldırılmıştır.

Ayrıca alt gelir tipi konutların devir işlemlerinde, konutların borçları bitene kadar devredememe ve kiraya verememe şartları da kaldırılmıştır.

 

Firma Bilgisi: Toki