TOKİ Malatya Akçadağ 2015 başvuruları 14 Eylül’de!

TOKİ Malatya Akçadağ 2015 başvuruları 14 Eylül’de başlayacak, 31 Aralık’a kadar devam edecek.

TOKİ Malatya Akçadağ 2015 başvuruları 14 Eylül’de!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Malatya Akçadağ 2. Etap Belediye Projesi kapsamında toplam 73 adet konutun başvuru süreci 14 Eylül’de başlayacak. 31 Aralık’a kadar devam edecek TOKİ Malatya Akçadağ 2015 başvuruları, Ziraat Bankası’nın Malatya Akçadağ Şubesi’ne yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Malatya Akçadağ Evleri, 61 bin ile 85 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 205 liradan başlayacak.

TOKİ Malatya Akçadağ 2015 başvuruları kapsamında aranacak şartlar ise şöyle:

Alıcının

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

a. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmektedir.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

 Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri fesih edilecektir.