TOKİ Malatya Akçadağ kurası için geri sayım başladı!

TOKİ Malatya Akçadağ kura çekilişi 10 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Malatya Akçadağ kurası için geri sayım başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 18 Haziran ila 30 Haziran tarihleri arasında satışa çıkarılan TOKİ Malatya Akçadağ 2. Etap Belediye projesinde kura çekilişi yaklaştı. TOKİ Malatya Akçadağ kura çekilişi 10 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan 155 adet TOKİ Malatya Akçadağ Evleri 61 bin ila 85 bin liradan satılacak. 12 bin ve 17 bin liralık peşinat ödemesi yapılacak projede 240 aya varan vadelerle konut sahibi olmak mümkün olacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 205 ila 285 lira arasında değişecek.

TOKİ Malatya Akçadağ kurası ile ilgili TOKİ tarafından yayınlanan bilgileri aşağıda görebilirsiniz;

“1. Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine konut sayısının %10’u kadar (11 konut) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar (6 konut) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

3. Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25’i kadar (29 konut) (kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

4. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

5. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 27 Temmuz 2015 tarihinden itibaren T.C.Ziraat Bankası A.Ş. Akçadağ Şubesi’nden geri alabilecektir.” 

Firma Bilgisi: Toki