TOKİ Malatya Beydağı 2015 başvuruları başladı

TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi Alt Gelir Grubu projesindeki toplam 305 adet konutun başvuru süreci bugün itibariyle başladı.

TOKİ Malatya Beydağı 2015 başvuruları başladı

TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi Alt Gelir Grubu projesindeki 305 adet konutun başvuru süreci 26 Ekim itibariyle başladı. 13 Kasım’a kadar devam edecek TOKİ Malatya Beydağı 2015 başvuruları, Halk Bankası’nın yetkili tüm şubelerine yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan Malatya Beydağı TOKİ evleri, 75 bin ile 100  bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. 240 aya kadar vadelendirme yapılacak projede aylık taksitler de 250 liradan başlayacak.

TOKİ Malatya Beydağı 2015 başvuru şartları ise aşağıdaki gibi:

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Malatya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

*Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

*Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.