TOKİ Malatya Beydağı kura çekilişi 20 Kasım’da yapılacak

778 adet TOKİ Malatya Beydağı evinin kura çekilişi 20 Kasım 2015 tarihinde yapılacak. Konutlar için başvurular 13 Kasım’a kadar devam edecek.

TOKİ Malatya Beydağı kura çekilişi 20 Kasım’da yapılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi Kentsel Yenileme projesinde toplam 778 adet konut, 26 Ekim’de satışa çıkarıldı. 13 Kasım’a kadar devam edecek konut başvuruları, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek. Ev sahiplerini belirleyecek TOKİ Malatya Beydağı kura çekilişi ise 20 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. Kuranın çekileceği yer ve saat ilerleyen günlerde açıklanacak.

TOKİ Malatya Beydağı 2015 fiyatları

3+1 tipinde tasarlanan Malatya Beydağı TOKİ evleri, 106 bin ile 143 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Yüzde 10, 15 veya 25’nin peşinat olarak verileceği projede 144 aya varan vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 556 liradan başlayacak.

TOKİ Malatya Beydağı başvuru şartları

Konut satın almak için başvuruda bulunanların T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.