TOKİ Malatya

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan TOKİ Malatya projeleri için tıklayın

TOKİ Malatya

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan TOKİ Malatya projeleri için tıklayın. TOKİ Malatya konutları; kentsel yenileme projesi, alt gelir grubu, engelli vatandaşlara özel olarak açık satış yöntemiyle satılacak. 

TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Malatya Beydağı'nda yapılacak TOKİ Malatya konut sayısı 778. Söz konutu konutlardan; şehir aileleri, maluller ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 engelli vatandaşlar ve diğer konut alıcı adaylar yararlanabilecek. TOKİ Malatya'da fiyatlar 106 bin 943 lira ile 143 bin 925 lira arasında değişiyor.

TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi Alt Gelir Grubu
Kuralı satış yöntemi ile satışa sunulan TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi alt gelir grubu konutlarından, şehir aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 engelli vatandaşlar, emekliler ve diğer alıcı adayları yararlanabiliyor. TOKİ Malatya Konutları'nda en düşük daire fiyatları 75 bin 53 lira en yüksek fiyat ise 100 bin 211 lira olarak belirlendi. 

TOKİ Malatya Darende
Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Malatya Darende Kaymakamlık projesi kapsamında 2 adet konut, ön şartsız, kurasız, açık satışa sunulacaktır. Başvurular 14 Eylül - 31 Aralık 2015 tarihleri arasında kabul ediliyor. TOKİ Malatya Darende fiyatları ise 75 bin 720 lira ile 134 bin 582 lira arasında değişiyor. 

TOKİ Malatya - Merkez Konak Mahallesi Konutları
3 adet konut, en az yüzde 40 engelli vatandaşlara satılmak için açık satışa sunulacak. Konut başvuruları 30 Kasım - 31 Aralık 2015 tarihleri arasında ilgili bankanın bütün şubelerince kabul edilecek. 

TOKİ Malatya Merkez Konak Mahallesi Alt Gelir Grubu 
6 adet konut, yalnızca en az yüzde 40 engelli raporu olan vatandaşlara, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunulacaktır. Satışı gerçekleşecek konutların başvuruları 30 Kasım tarihinde başlayacak ve 31 Aralık 2015 tarihinde sona erecek.