TOKİ Manisa Demirci evlerine başvurular başladı

TOKİ Manisa Demirci evlerine başvuru süreci 28 Mart 2016 itibariyle başladı.

TOKİ Manisa Demirci evlerine başvurular başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Manisa Demirci projesinde 73 konuta başvuru süreci 28 Mart 2016 tarihinde başladı. Ziraat Bankası'nın Manisa Demirci Şubesi'ne yapılacak başvurular, 30 Haziran'a kadar devam edecek. 

3+1 olarak tasarlanan TOKİ Manisa Demirci Evleri, 114 bin ile 139 bin liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 10, 15 ve 20'sinin peşinat olarak verileceği projede 120, 156 ve 180 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 477 liradan başlayacak. 

Bazı şartlar kalktı
TOKİ Manisa Demirci evlerine başvuru için aranan şartlardan bazıları kaldırıldı; 

Konut satın almak için başvuruda bulunanların Manisa İl sınırları içerisinde son 1 (Bir) ıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması erekmektedir” şartı, 

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki ocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, u kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve Toplu Konut daresinden kredi kullanmamış olmaları şartı, 

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin endisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması” şartı kaldırıldı.