TOKİ Manisa Salihli Taytan Evleri satışa çıktı

TOKİ Manisa Salihli Taytan Alt Gelir Grubu projesinde toplam 71 adet konutun başvuru süreci başladı. Evler 73 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Manisa Salihli Taytan Evleri satışa çıktı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Manisa Salihli Taytan Alt Gelir Grubu projesinde toplam 71 adet konutun başvuru dönemi 7 Eylül 2015 tarihi itibariyle başladı. 30 Eylül’e kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Manisa Salihli Şubesi’ne yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Manisa Salihli Taytan Evleri, 73 bin ile 93 bin liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 12 ve 20’sinin peşinat olarak verileceği projede aylık taksitler ise 245 liradan başlayacak.

TOKİ Manisa Salihli Taytan Evleri’ne başvurmak için aranan şartlar ise aşağıda yer alıyor:

Başvuru sahibinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Manisa İl sınırları içerisinde son 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az son 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) gerekmekte.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmekte.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-TL olması) gerekmekte.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.