TOKİ Manisa Salihli Taytan kurası ne zaman çekilecek?

TOKİ Manisa Salihli Taytan projesinde 71 adet konut için kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ Manisa Salihli Taytan kurası ne zaman çekilecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği TOKİ Manisa Salihli Taytan Alt Gelir Grubu projesinde 7 Eylül’de satışa çıkarılan 71 adet konutun başvuruları 30 Eylül’e kadar devam edecek. Peki TOKİ Manisa Salihli Taytan kurası ne zaman çekilecek?

8 Ekim’de çekilecek kurayla sahipleri belirlenecek evler, 2+1 olarak tasarlandı. 73 bin ile 93 bin liradan satılacak TOKİ Manisa Salihli Taytan projesinde yüzde 12 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 245 liradan başlayacak.

TOKİ Manisa Salihli Taytan projesine başvuru şartları aşağıda yer alıyor:

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Manisa İl sınırları içerisinde son 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.  Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az son 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) gerekmekte.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmekte.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-TL olması) gerekmekte.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.