TOKİ Mardin 2015 başvuruları 30 Haziran’da başlayacak

TOKİ Mardin 2015 kapsamında 441 adet konut için başvuru süreci 30 Haziran 2015 tarihinde başlıyor.

TOKİ Mardin 2015 başvuruları 30 Haziran’da başlayacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Mardin’de hayata geçirilen TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi projesinde toplam 441 adet konut için başvuru süreci 30 Haziran’da başlayacak. Halk Bankası’nın Mardin Şubesi’ne yapılacak TOKİ Mardin 2015 başvuruları 24 Temmuz’a kadar devam edecek.

TOKİ Mardin 2015 fiyatları ise 85 bin lira ila 96 bin lira arasında değişiyor. Yüzde 12 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak konutlar için 240 aya kadar vadelendirme fırsatı da sunulacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 283 liradan başlayacak.

TOKİ Mardin 2015 başvuru şartlarını öğrenmek için aşağıdaki listeye bakabilirsiniz;

Konut alıcısının;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Mardin il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. 

Firma Bilgisi: Toki