TOKİ Mardin Evleri başvuru şartları!

TOKİ Mardin Evleri kapsamındaki 156 adet konutun başvuru süreci 30 Haziran 2015’te başlıyor. Peki TOKİ Mardin Evleri başvuru şartları neler?

TOKİ Mardin Evleri başvuru şartları!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Mardin’de inşa edilen TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesindeki 156 adet konutun başvuru süreci 30 Haziran’da başlayacak. Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek TOKİ Mardin Evleri başvuruları 24 Temmuz 2015’te sona erecek.

Ev fiyatlarının 132 bin lira ila 161 bin lira olarak belirlendiği TOKİ Mardin Evleri için 108, 120 ve 144 aylık vadeler yapılacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 689 liradan başlatılacak.

TOKİ Mardin Evleri başvuru şartları ise şöyle olacak;

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak." 

Firma Bilgisi: Toki