TOKİ Mardin Merkez başvuruları için geri sayım başladı

TOKİ Mardin Merkez başvuruları 28 Eylül 2015 tarihinde başlayacak. Başvuru detayları için tıklayın.

TOKİ Mardin Merkez başvuruları için geri sayım başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi Alt Gelir Grubu projesinde toplam 126 adet konutun başvuru süreci 28 Eylül 2015’te başlayacak. 31 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan Mardin Merkez TOKİ evleri, 85 bin ile 94 bin liradan satılacak. Yüzde 12 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Projede aylık taksitler ise 283 lira ile 464 lira arasında değişecek.

TOKİ Mardin Merkez başvuru şartları:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Mardin il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.