TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi’nde süreç başladı!

TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi projesinde toplam 441 adet konutun başvuru süreci 30 Haziran 2015 itibariyle başladı. Detaylar haberimizde…

TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi’nde süreç başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Mardin’de hayata geçirilen TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi projesinde 441 adet konutun başvuru dönemi 30 Haziran 2015’te başladı. 24 Temmuz’da son bulacak başvurular, Halk Bankası’nın Mardin Şubesi’ne yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Mardin Merkez Evleri için fiyat listesi de belli oldu. Buna göre evler 85 bin ila 96 bin liradan satılacak. Ayrıca 180 ve 240 aylık vadelerin yapılacağı projede aylık takistler ise 283 liradan başlatılacak.

TOKİ Mardin Merkez’e başvuru şartları şöyle;

Alıcının,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Mardin il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

 Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

Firma Bilgisi: Toki