TOKİ Mardin projeleri 2015!

TOKİ Mardin projeleri 2015 listesinde toplam 238 adet konut satılacak. İşte detaylar…

TOKİ Mardin projeleri 2015!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği TOKİ Mardin projeleri 2015 listesinde toplam 238 adet konut satılacak. İşte o projeler…

*TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi Alt Gelir Grubu: 126 adet konutun 28 Eylül’de satışa çıkarıldığı projede başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine 31 Aralık’a kadar yapılabilecek. 2+1 olarak tasarlanan TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi evleri, 85 bin ile 94 bin liradan satılacak. Yüzde 12 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak projede 240 aya varan vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 283 liradan başlayacak. Projeye başvuru şartları şöyle:

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Mardin il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

 Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

 Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

*TOKİ Mardin Merkez Nur Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi: 112 adet konutun satışa çıkarılacağı projede başvuru süreci 31 Aralık’a kadar devam edecek. 132 bin ile 161 bin liradan satılacak konutlar için 144 aya varan vadeler uygulanacak. Projede aylık taksitler ise 689 liradan başlatılacak.