TOKİ Muğla 2016 projeleri

TOKİ Muğla 2016 projeleri hakkında detaylı bilgi için haberimizi okuyun.

TOKİ Muğla 2016 projeleri

TOKİ Muğla projeleri 2016 listesinde henüz 2 proje var. İşte o projeler:

1-TOKİ Muğla Çayboyu: 1 konutun başvuru süreci 25 Ocak 2016 tarihi itibariyle başladı. 31 Mart’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Kavaklıdere Şubesi’ne yapılacak. 2+1 olarak tasarlanan TOKİ Muğla Çayboyu evi, 78 bin liradan satılacak. 180 aya kadar vadelendirme yapılacak projede aylık taksitler ise 384 lira olacak. Başvuru şartları ise şöyle:

Alıcının

1. T.C. vatandaşı olması,

2.Muğla il nüfusuna kayıtlı olması veya Çayboyu sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmekte. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecek.)

B1 tipi Altgelir grubu 2+1 konutlar için;

*Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

*Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.-TL olması gerekmekte.)

*Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

*Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

*Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecekler.

2-TOKİ Muğla Kavaklıdere 2. Etap: 1 konutun başvuru süreci 25 Ocak 2016 tarihi itibariyle başladı. 31 Mart’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Kavaklıdere Şubesi’ne yapılacak. 2+1 olarak tasarlanan TOKİ Muğla Kavaklıdere evi, 96 bin liradan satılacak. 180 aya kadar vadelendirme yapılacak projede aylık taksitler ise 472 lira olacak.