TOKİ Muğla Yatağan kurası 1 hafta sonra çekilecek!

TOKİ Muğla Yatağan kurası 25 Ocak 2016 tarihinde çekilecek. İşte detaylar…

TOKİ Muğla Yatağan kurası 1 hafta sonra çekilecek!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Muğla Yatağan emekli projesinde 79 konutun başvuru süreci 30 Aralık’ta sona erdi. TOKİ Muğla Yatağan kura çekilişi ise 25 Ocak 2016’da yapılacak. Kurayla 79 kişi ev sahibi olacak.

2+1 olarak tasarlanan Muğla Yatağan TOKİ evleri, 89 bin 500 liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 12 ve 20’sinin peşinat olarak verileceği projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 298 liradan başlayacak, 438 liraya kadar çıkacak.

TOKİ Muğla Yatağan kurasında, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 28 Ocak 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası’nın Muğla Yatağan Şubesi’nden geri alabilecek.

TOKİ Muğla Yatağan sözleşmesi için gerekli belgeler

TOKİ Muğla Yatağan kurasında konutu belli olanlarla imzalanacak sözleşme için gerekli belgeler ise şöyle:

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Sivas il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belge,

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri.