TOKİ müzayedesinde 73 milyonluk teklif alındı

TURYAP tarafından düzenlenen TOKİ müzayedesine büyük ilgi gösterildi. 34 ildeki 166 taşınmaz için yapılan teklifler 73 milyon TL düzeyine ulaştı

TOKİ müzayedesinde 73 milyonluk teklif alındı

TURYAP tarafından organize edilen ve T.C. Başkanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı-TOKİ mülkiyetinde bulunan taşınmazların satışını amaçlayan müzayedeye büyük ilgi gösterildi. Müzayedede TOKİ'nin 34 ildeki 166 taşınmazı için yapılan teklifler 73 milyon TL'ye ulaştı. 

TOKİ müzayedesine 73 milyonluk teklif
Katılımcıların en çok ilgi gösterdiği taşınmazlar, 7 tanesi Adana'da, iki tanesi İstanbul'da ve bir tanesi de Samsun'da bulunan arsalar oldu. TOKİ'nin onay vermesinin ardından kesin bir sonuca ulaşacak teklifler arasında muhammen bedeli 15 milyon TL olan ilköğretim arsasına verilen 22 milyon TL'lik teklif ile, 20 milyon TL muhammen bedeline sahip akaryakıt tesis arsasına verilen 37 milyon TL'lik teklif dikkat çekti. 

TOKİ müzayedesinde 73 milyonluk teklif alındı

69 konut ve iş yeri için 13.5 milyonluk teklif
TOKİ mülkiyetinde bulunan 69 madet konut ve iş yeri için de toplam 13.537 milyon teklif alındı. İş yerleri arasında en dikkat çekici teklif İstanbul Başakşehir'de verilen 60.500 TL'den işlem gören büfenin yüzde 214'lük artışla 190.000 TL'ye ulaşması oldu. Diğer taraftan Kuzey Ankara Projesi ve Eryaman'da bulunan tüm konutlarda da yüzde 83'e varan artışlar gözlemlendi.  Siid'te bulunan muhammen bedeli 154 bin TL olan 4 işyeri için de 560 bin TL'lik teklif alındı.

Teklif alınmayan taşınmazlar için başvurular sürüyor
Ankara TOKİ ve İstanbul TURYAP salonlarında eş zamanlı olarak düzenlenen müzayededeye gelemeyenler için de canlı bağlantı hizmeti sunuldu. TURYAP'dan yapılan açıklamada teklif alınamayan konut ve iş yerleri için 12 Nisan 2016 Salı günü mesai bitimine kadar TURYAP internet sitesinden başvuruların devam edeceği bilgisi verildi.