TOKİ müzayedesine rekor teklif

Türkiye'nin farklı illerinde TOKİ mülkiyetinde bulunan 60 işyeri ve 25 konut için dün düzenlenen müzayedede toplam 17 milyon TL teklif alındı

TOKİ müzayedesine rekor teklif

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin satışı, dün TURYAP tarafından düzenlenen bir müzayede ile satışa sunuldu. Türkiye'nin farklı şehirlerinde yer alan 60 işyeri ve 25 adet konut için düzenlenen müzayede TURYAP Şişli Müzayede Salonu merkezi ile eş zamanlı olarak TOKİ Ankara Bilkent Konferans Salonuu'ndan yapılan canlı tekliflere sahne oldu. TOKİ Müzayesenide  toplam 17 milyon TL teklif alındı. 

TOKİ müzayedesine rekor teklif

TOKİ Müzayedesi'nde Doğu'nun yıldızı parladı
Müzayede sırasında özellikle Doğu ve Güneydoğu illerindeki gayrimenkullere gösterilen ilgi dikkat çekti.Şanlıurfa'da yer alan metrekare birim fiyatı 1.300 TL'den başlayan . büfe/dükkana biçilen değer saniyeler içinde 20 bin 800 TL'ye fırladı. İstanbul'daki ticari gayrimenkul fiyatlarını sollayan bu çıkışa ek olarak Van İpekyolu'nda yer alan 332 metrekarelik markete de büyük ilgi gösterildi. 300.000 TL'den başlayan marketin fiyatı 1 milyon 150 bin TL'den alıcı buldu ve en yüksek fiyatlı ticari gayrimenkul olarak işlem görmüş oldu. Yapılan müzayede sonrasında TURYAP tarafından düzenlenen gayrimenkul müzayesinde alınan toplam teklif 17 milyon TL'ye ulaşmış oldu. 

Açık artırma katılımı için herhangi bir ön koşulun aranmadığı TOKİ müzayedesine katılım için 17 Kasım 2015 tarihine kadar TURYAP Gayrimenkul Müzayede departmanına başvuru yapılabilecek. Etkinlikte konut veya ticari ünite alıcılarına uygun vadelerde de taksit imkanı sunuluyor. Bu yöntemle satışı gerçekleştirilen taşınmazlarda yüzde 15 peşinat, 120 ay vadeli iş yeri ya da yüzde 12 peşinatta 180 ay, yüzde 15 peşinatta ise 108 ay ve 156 ay, yüzde 25 peşinatta da 120 ay vadeli konut sahibi olma imkanı sağlanıyor.