TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı kuraları 13 Mayıs'ta çekilecek

Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı kuraları 13 Mayıs 2016 tarihinde çekilecek

TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı kuraları 13 Mayıs'ta çekilecek

Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı kuraları 13 Mayıs 2016 tarihinde çekilecek. 80 adet konutun sahiplerini bulacağı kura çekilişi saat 15:00'da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. 

Nevşehir Merkez Kale Etrafı TOKİ konutlarında şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine konut sayısının yüzde 10'u kadar, yüzde 40 engelli vatandaşlara konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan ayrılacaktır. Diğer konut alıcıları ise idare genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

Proje kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların, noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 13 Mayıs 2016 tarihinde çekilecektir. Kura çekim işlemleri 3. maddede belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır. Kura çekildiği takdirde 1. kategoride çekilen kura sadece konut belirlemeye yönelik olacaktır. 

Konut alıcıları sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Aynı zamanda gayrimenkulün fiili tesliminden evvel teslim süresi içinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir. 

 

 

Firma Bilgisi: Toki