TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı kuraları 13 Mayıs'ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Nevşehir Merkez Kale Etrafı Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamında üretilecek 3+1 nitelikli 80 adet konutun yer aldığı TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı kuraları 13 Mayıs'ta çekilecek

TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı kuraları 13 Mayıs'ta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Nevşehir Merkez Kale Etrafı Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamında üretilecek 3+1 nitelikli 80 adet konutun yer aldığı TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı kuraları 13 Mayıs'ta çekilecek. 

Kura yöntemi ile satışı gerçekleşecek olan konutlar için başvurular, Türkiye Halk Bankası A.Ş.'nin bütün şubeleri tarafından 25 Nisan-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında kabul edilecek. 

 TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı başvururuları; şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerinin, en az yüzde 40 engelli vatandaşların ve diğer konut alıcılarının başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecektir. 

Projedeki konutların fiyatları en düşük 96 bin 794 TL ile en yüksek 124 bin 235 TL olarak belirlendi. TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı projesinde ''Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası'' 13 Mayıs 2016 tarihinde çekilecektir. Kura çekim işlemleri 3 maddede belirlenen kategoriye önceliğine göre çekilecektir. 

Konut alıcıları başvurularını 25 Nisan-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 bin TL tutarındaki başvuru bedelini 25 yatıracak ve başvurdukları grup ile ilgili ''Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi''ni imzalayacaklardır. 

Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine konut sayısının yüzde 10'u kadar (8 adet), yüzde 40 engelli vatandaşlara konut sayısının yüzde 5'i kadar (4 adet) kontenjan ayrılacaktır. Diğer konut alıcı adayları 

Firma Bilgisi: Toki