TOKİ Nevşehir Ürgüp başvuruları başladı

TOKİ Nevşehir Ürgüp 1. ve 2. Etap projesindeki toplam 45 adet konutun başvuru süreci başladı. Başvurular 30 Eylül’e kadar devam edecek.

TOKİ Nevşehir Ürgüp başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Nevşehir Ürgüp 1. ve 2. Etap projelerindeki 45 adet konut 22 Temmuz 2015 itibariyle satışa çıktı. 30 Eylül’e kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Ürgüp Şubesi’ne yapılacak.

2+1 ve 3+1 tipindeki evlerin 91 bin ila 156 bin liradan satılacağı projede 120 ve 180 aylık vadelerle konut sahibi olmak mümkün olacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 445 liradan başlayacak.

TOKİ Nevşehir Ürgüp projelerine başvuru şartları ise şöyle;

Alıcının

a) T.C. vatandaşı olması,

b) Nevşehir il nüfusuna kayıtlı olması veya Ürgüp ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmektedir. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

c) B1 tipi (2+1) konutlar için Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.-TL olması gerekmektedir.)

 Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

d) Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

 

Firma Bilgisi: Toki