Toki Niğde Çiftlik Emekli Evleri başvuruları

Toki Emekli Grubu Konut Projesi kapsamında yapılacak olan Niğde Çiftlik ikinci etap Toki Emekli Evleri başvuruları 14 Mart'ta başlayacak

Toki Niğde Çiftlik Emekli Evleri başvuruları

Toki Emekli Grubu Konut Projesi kapsamında yapılacak olan Niğde Çiftlik ikinci etap Toki Emekli Evleri başvuruları 14 Mart'ta başlayacak. Ziraat Bankası Çiftlik Şubesi'ne yapılacak olan başvurular 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek. 

2+1 nitelikli B1 tipi (Alt gelir)  43 adet konutun bulunduğu Toki Niğde Çiftlik Emekli Evleri kura çekilişi ise 11 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. Kura çekilişi sonrasında hak sahibi olanlara konutlar, yüzde 12 peşinat için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. 

Niğde Çiftlik Toki Emekli Konutları'nda hak sahibi olamayanlar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde başvuru bedellerini Ziraat Bankası Çiftlik Şubesi'nden geri alabilecekler. Hak sahibi olanlar ise yine belirlenen tarihlerde ilgili bankada gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. Toki Niğde Çiftlik Emekli Evleri fiyatları 101 bin TL olarak belirlendi. 

Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler aynı zamanda sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı ve ailesi için ikamet şartı aranacaktır. İkamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde ise sözleşmeleri feshedilecektir. 

Toki Niğde Çiftlik Emekli Konutları başvuru işlemleri

Başvuru sahipleri; 

* Nüfus cüzdanı ve emekli kimlik kartı ile birlikte 14 MArt - 31 Mart  tarihleri arasında Ziraat Bankası Çiftlik Şubesine başvuru yapacaklar. Başvuru işlemleri sırasında ise 500 Tl başvuru bedeli alınacak. Kimlik tespiti için başvuru sahiplerinden nüfus cüzdanı iptal etme şartı aranacak ve başvurular şahsen yapılacaktır.