TOKİ Ödemiş Emekli Konut Başvuruları

TOKİ'nin Ödemiş'te hayata geçireceği "Emeklilere Konut Edindirme" projesi için başvurular 4 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

TOKİ Ödemiş Emekli Konut Başvuruları

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin tüm yurt çapında duyurusunu yaptığı emeklilere yönelik konut edindirme projesinin Ödemiş ayağında başvurular başladı. Ödemiş Belediyesi, kampanya kapsamında başvuruların başladığını duyurdu.

TOKİ Emekliye Konut başvuruları başladı
TOKİ
tarafından Ödemiş'e, "Emeklilere Konut Edindirme Projesi" kapsamında yapılması planlanan konutlar için başvuru 4 Ocak'ta başladı. Ödemiş Belediyesi'nin hizmet binası zemin katında yer alan ön kayıt masasına yapılacak başvurular 5 Şubat 2016'ya kadar sürecek. Başvuruyu yapan kişilerin yanlarında nüfus cüzdanı ve SGK'dan alınmış bir belge bulundurmaları yeterli olacak. Projeye eşi vefat etmiş dullar da başvuruda bulunabilecek.

TOKİ hangi şehirlerde emekliler için konut yapacak? Öğrenmek için tıklayın...

TOKİ ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri emekliye konut edindirme projesinin Ödemiş ayağını değerlendiren Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, konutların biçim ve metrekarelerinin müracaatta doldurulan formlara paralel olarak belirlebileceğini söyledi. Badem, Ödemiş'in gerek konumu, gerekse yaşam standartları açısından emekliler tarafından tercih edilen bir semt olduğuna vurgu yaparak, konutların ayrıntılarının da başvuru talebine göre şekilleneceğini söyledi. 

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye'nin dört bir tarafında dar gelirli ve emekli vatandaşları konut sahibi yapacak adımlara hız verildiğini ve bu toplumsal kesimden vatandaşların ayda 341 TL'ye ev sahibi olabileceklerini açıklamıştı. 

 

Firma Bilgisi: Toki
Proje Bilgisi: toki ödemiş