TOKİ Ordu Mesudiye başvuruları başladı

TOKİ Ordu Mesudiye projesindeki 39 adet konutun başvuru süreci başladı. Evler 68 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Ordu Mesudiye başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Ordu Mesudiye Belediyesi ortaklığıyla inşa edilen TOKİ Ordu Mesudiye projesinde 39 adet konut, 24 Ağustos 2015 (bugün) itibariyle satışa çıkarıldı. Konutların başvuruları Ziraat Bankası’nın Mesudiye Şubesi’ne, 18 Eylül tarihine kadar yapılabilecek.

2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan TOKİ Ordu Mesudiye Evleri, 68 bin ile 136 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. 120 ve 180 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler 332 liradan başlayacak.

TOKİ Ordu Mesudiye Evleri için yapılan açıklama şöyle;

“Başvuru bedeli olarak, B1B tipi konutlar için 4.000.-TL (DörtBinTL), CB tipi konutlar için 6.000.-TL (AltıBinTL) 24 Ağustos – 18 Eylül 2015 tarihleri arasında tahsil edilecektir.

B1B tipi (2+1) konutlar için; 4.000.-TL. Başvuru bedeli olarak alınacak, sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 12'si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise teslimi takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.

CB tipi (3+1) konutlar için; 6.000.-TL Başvuru bedeli olarak alınacak, sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin %15'i (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilecek borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranlarına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi sözleşme imza tarihini takip eden 4. Ay (konut teslimlerinin daha önce olması durumunda teslimden sonraki ay) itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise taksitlerin başlamasını takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.”