TOKİ Ordu Mesudiye evleri 22 Şubat’ta satışa çıkıyor

TOKİ Ordu Mesudiye evleri, 22 Şubat 2016 tarihinde satışa çıkacak. Evler 97 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Ordu Mesudiye evleri 22 Şubat’ta satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Ordu Mesudiye evleri kapsamında 15 konutun başvuru süreci 22 Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Ziraat Bankası’nın Ordu Mesudiye Şubesi’ne yapılacak başvurular, 31 Mart’a kadar devam edecek.

3+1 olarak tasarlanan Ordu Mesudiye TOKİ evleri, 97 bin ile 143 bin liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 15’inin peşinat olarak verileceği projede 120 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 688 liradan başlayacak.

Hangi başvuru şartları kaldırıldı?

TOKİ Ordu Mesudiye evlerinden konut satın almak için başvuruda bulunanların Ordu İl sınırları içerisinde son 1 (Bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir” şartı kaldırıldı. Ayrıca kişinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve Toplu Konut İdaresinden kredi kullanmamış olmaları şartı da kaldırıldı.