TOKİ Ordu Mesudiye evleri 22 Şubat’ta satışta

TOKİ Ordu Mesudiye evleri 22 Şubat 2016 tarihinde satışa çıkacak. Detaylar şöyle…

TOKİ Ordu Mesudiye evleri 22 Şubat’ta satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Ordu Mesudiye projesinde 15 konutun başvuru süreci 22 Şubat’ta başlayacak. 31 Mart’a kadar devam edecek başvurular, Ordu Mesudiye Şubesi’ne yapılacak.

3+1 olarak tasarlanan Ordu Mesudiye TOKİ evleri, 97 bin ile 143 bin liradan satılacak. Yüzde 15’lik peşinat ödemesi yapılacak projede 120 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 688 ile bin lira arasında değişecek.

Bazı şartlar yok!

TOKİ Ordu Mesudiye projesine konut satın almak için başvuruda bulunanların Ordu İl sınırları içerisinde son 1 (Bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir” şartı kaldırıldı.

Yine konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve Toplu Konut İdaresinden kredi kullanmamış olmaları şartı da kaldırıldı.

Ayrıca kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması” şartı da yok.